Dlaczego warto zapisać się na webinar?

Podstawowym argumentem powinno być - dlaczego nie? Każdy nauczyciel, wychowawca czy wykładowca jest odpowiedzialny za to, czy jego podopieczni będą pracować w warunkach komfortowych i jak szybko przyswoją wiedzę. Zwłaszcza jeśli pracuje się z osobami borykającymi się z różnymi problemami, na przykład dziećmi chorymi czy posiadającymi różne zaburzenia. Ponadto webinary są prowadzone przez profesjonalistów, którym dodatkowo można zadawać pytania. Są także bardzo zróżnicowane pod kątem tematyki.

Ile kosztują webinary?

Koszt internetowych szkoleń, jakimi są webinary, jest zależny od wielu czynników, między innymi platformy, na której się znajdują, trudności poszczególnych zagadnień w obrębie poruszanego tematu, dodatkowych materiałów szkoleniowych zapewnianych przez prowadzącego etc. Można jednak skorzystać z darmowych webinarów, które są równie interesujące, poruszają zróżnicowane kwestie, a poza tym są interesującym doświadczeniem. Dobrze z nich korzystać także, jeśli nie jest się pewnym, czy warto uczestniczyć w webinarach płatnych.

Kursy z certyfikatem!

Webinary to stosunkowo krótkie kursy, po których można otrzymać certyfikaty. To istotne dla osób, które poszerzają swoje kompetencje i rozbudowują CV, ponieważ jest to dodatkowy atut dla potencjalnego pracodawcy. Bardzo często po webinarach - nawet darmowych - uczestnik otrzymuje zaświadczenie MEiN.

Bardzo lubię szkolenia na edumasters.pl, ponieważ pomogły mi w pracy z dziećmi autystycznymi, które wymagają szczególnej uwagi oraz odpowiedniego podejścia. Naprawdę polecam, ponieważ prowadzącymi są osoby kompetentne, poza tym przekazują dodatkowe materiały.

Barbara

Dzięki webinarom o depresji byłam w stanie wykryć tę chorobę u ucznia, a nie oszukujmy się, o depresji wśród dzieci niewiele się mówi. To ponadto wyjątkowo delikatna sprawa, ale pani prowadząca wytłumaczyła nie tylko jak pracować z dzieckiem, ale też rodzicami.

Katarzyna

Nieskromnie powiem, że jestem dobrym matematykiem, ale czułem, że mam problem ze skutecznym wytłumaczeniem i zainteresowaniem podopiecznych. Na webinarach poznałem ciekawe techniki nauczania, a także sposoby na nawiązanie lepszych relacji z uczniami, polecam!

Robert

Pracuję w przedszkolu w duchu Montessori, gdzie zwracamy sporą uwagę na emocje dzieci. Na webinarach poznałam różne sposoby (techniki, zabawy, przykłady), które rozwijają kompetencje emocjonalne maluchów, naprawdę super przydatna wiedza :)

Joanna